2017 Bindallı Modelleri


Sponsorlu Bağlantılar

Gelin adayları tarafından kına gecelerinde giyilmeye başlayan bindallının geçmişi Osmanlı’ya kadar uzanıyor. O dönemlerde saraylarda giyilen bindallılar, Muhteşem Yüzyıl gibi diziler ile günümüze de taşınmış olup, son yıllarda kına gecelerinin olmazsa olmazları arasına girmiştir. Bindallının geçmişi hakkında biraz bilgi verdikten sonra sizlere 2017 yılında gelin adayları tarafından kına gecelerinde tercih edilecek ve fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz.

Bindallılar, geçmiş yıllarda olduğu gibi 2017 yılında da farklı renk ve modellerde moda evleri tarafından üretilmeye devam edilecek. Her ne kadar kırmızı ve yeşil rengin ağırlıklı olduğunu geçmiş yıllarda görmüş olsakta 2017 yılında pembe, lacivert, yeşil ve beyaz renklerin ağırlıkla ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Çeşitli taş süslemeler ile beğeniye sunulacak olan  çeşitli esintileri de beraberinde getirecek.

Moda evlerinin kreasyonları fiyatlarına baktığımızda fiyatın kullanılan malzeme, bindallının modeli ve üzerindeki taşlara göre arttığını ve azadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. İşlemesi ve üzerindeki taş süslemeleri fazla olan bir bindallı 2.000 TL ile 3.000 TL gibi rakamlarla gelin adaylarına sunulur iken biraz daha sade çok fazla taşı ve işlemesi olmayan bindallıların 750 TL’den başlayan rakamlar ile satışa sunulduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Tabi düğün öncesi masrafların ve harcamaların fazla olması, gelinlik gibi bindallının da sadece bir gece o da bir kaç saatliğine kullanılacak olması gelin adaylarını bindallı satın alma değil de kiralamaya doğru yöneltiyor. Peki bindallıları nerelerden kiralayabilirsiniz?

Hemen hemen bir çok gelin adayı bindallı bakar iken kına organizasyonu hakkında da bilgi sahibi olmuştur. Bindallıları kına organizasyonu yapan yerlerden organizasyon ile birlikte ya da ayrı olarak kiralayabilirsiniz. Bunun için gözden çıkarmanız gereken rakam ise bindallı kiralama için 250 TL’den başlar ike kına organizasyonu ile birlikte bir bindallı kiralamak istediğinizde rakamların 1000 TL seviyesinden başladığını söyleyebiliriz.

Sizler için eklediğimiz 2017 bindallı modellerini inceleyerek bindallı seçiminizde fikir sahibi olabilirisiniz.

foto galeri için tklayınız

Sponsorlu Bağlantılar


Hakkında

Merak ettiklerini araştıran penguenimiz öğrendiklerini bloğunda paylaşıyor.

Yorum Yazın