Kredi almada yaş sınırı var mıdır?


Sponsorlu Bağlantılar

Banka kredisi çekerken akla takılan sorulardan biri de kredi almada yaş sınırının olup olmadığıdır. Peki kredi verirken bankalar yaş sınırı arar mı? sizlere bu sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

Evet kredi almada yaş sınırı vardır ve bu sınır 18 olarak bilinir. İnsanların düzenli olarak kredilere başvurmak gibi bir eğilimi olmayacağı için, bankalar genellikle genç yaşta ki müşterileri için yüksek tutarlarda kredi vermeyi olumlu bulmazlar. Bu yüzden bankadan bankaya değişen bir yaş statüsü de önemli bir yer arz etmektedir diyebiliriz. Çünkü alt yaş limiti 18 iken çoğu banka üst yaş limiti de uyguluyor. 60 ile 65 yaş arası bir limit uygulayan banka var iken, 65 ile 75 arası yaşlar için de özel kredi destekleri sunulabiliyor. Bu yaşların üzeri en yüksek birime girdiği için riskli olarak düşünülüyor ve kredi konusunda başvurular olumsuz değerlendiriliyor.

 

Kredi almada yaş sınırı var mıdır

Alanında uzman çalışmalar sunan firmaların kaçırılmayacak ödeme seçenekleri için, birkaç tıklama işlemi yeterli olacaktır. Kaçırılmayacak fırsatlar ve banka kredi destekleri için, sadece bankalara ulaşmak yeterli olacaktır. Hatta daha da kolayı, bizzat bankaların online sitelerine ulaşarak, en güncel ve yenilenebilen bilgi akımını online olarak takip etmektir. Bu sayede düzenli olarak gelişen dijital bankacılık hizmetlerinin de nimetlerinden faydalanmış olacaksınız. Yaş sınırı kredi alma konusunda ciddi bir unsur olur iken, sadece yaş sınırının da bir önemi bulunmamaktır aslında. Çünkü çoğu zaman bir kefil ihtiyacı hasıl oluyor ve bankaların bu konuda yapacağı ilk işlem ebeveynlere ulaşmak oluyor!

 

Sponsorlu Bağlantılar


Kategori: Finans

Hakkında

Merak ettiklerini araştıran penguenimiz öğrendiklerini bloğunda paylaşıyor.

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Seda dedi ki:

    Bisey sorabilirmiyim 17 yasindakiler kredi cekemezmi ihtiyacmiz varda borcumuz var 🙁

  2. Seda dedi ki:

    17 yasinda kredi cekilemezmi bide 1aylik sigortada cekilirmi

Yorum Yazın